English National Anthem – Which to chose?

8 Gru

Chociaż oficjalnym hymnem Anglii jest God Save the Queen,  nie wszyscy Anglicy traktują ją jako najważniejszą pieśń państwową. Bowiem równie popularne, i co więcej, grane w trakcie oficjalnych spotkań drużyn narodowych, są pieśni JerusalemLand of Hope and Glory, I Vow to Thee, My Country czy pieśń Rule Britania. Możecie ich posłuchać w linkach.

W kwietniu tego roku pewna z gazet przeprowadziła sondę, która wyrażnie wskazała, że Anglicy chcą mieć swój własny hymn, odrębny od God Save the Queen. Dziewięciu na dziesięciu pytanych było za tą zmianą. Jeśli chodzi o wybór piosenki, jest on też dosyć wyraźny: Jerusalem 17%, Land of Hope and Glory 40%, I Vow to Thee, My Country 32%, Rule Britannia 3%, Other 8%.

Wiekszość pytanych zgodziła się, że God Save the Queen jest świetną pieśnią jednocząco wszystkich Brytyjczyków, natomiast niezwykły byłby fakt, gdyby Anglicy nie chcieli mieć swojego własnego hymnu.

Wyniki sondaży możecie znaleść tutaj.

Nie dziwi też fakt, że coraz więcej osób włącza się w akcję wyboru pieśni narodowej. Powstaje coraz więcej stron internetowych poświeconych temu tematowi. Jeśli macie ochotę przyłączyć się do sporu i wspomóc Anglików w ich wyborze zapraszam na stronę Anthem4England.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: