Members of Parliament

29 Gru

Obecnie w rządzie zasiada 650 MPs – członków parlamentu. Są oni opłacani, a ich pensja wynosi dwukrotnie więcej niż średnia krajowa. W porównaniu z innymi parlamentarzystami Europy MPs pracują zdecydowanie dłużej.

Tradycyjny zamiar utworzenia Izby Gmin był taki, że MPs mieli nie mieć żadnej znajomości polityki, a jedynie być przedstawicielami swoich okręgów wyborczych. Początkowo nie byli też opłacani, a ich aktywność była charytatywna.

MPs pracują w innych godzinach niż większość parlamentów. Z racji, że początkowo byli to nieopłacani przedstawiciele narodu, obrady zawsze odbywają się w godzinach popołudniowych. MPs mogli wówczas normalnie pracować, a później brać udział w obradach.

Godziny w których pracują zwane są the gentleman’s hours. Od poniedziałku do czwartku obrady zaczynają się o 14:30. jedynie w piątek pracują od rana, jednak kończą we wczesnych godzinach popołudniowych.

Typowy rozkład dnia w Izbie Gmin

14:30 Powitanie zebranych zwany Prayers
14:35 Czas na pytania
15:30 Wystąpienia Premiera, omawianie zaplanowanych na dany dzień spraw, głosowania,
22:00 Sprawy bieżące lub inne materie, które MPs chcą poruszyć
22:30 Ukończenie pracy

Nie jest też powiedziane, że skoro obrady zaczynają się o 14:30, przed południem MPs mają wolne. Zazwyczaj pracują wtedy w komisjach, przygotowują dokumenty i mowy lub zajmują się sprawami swoich okręgów wyborczych. Również weekendy nie są wolne. Muszą odwiedzić okręgi z których zostali wybrani, i dowiadywać się o bieżących potrzebach tamtejszej ludności. Sprawia to, że cierpi na tym życie rodzinne członków parlamentu, a liczba rozwodów jest w tym zawodzie większy niż w innych.

Izba Gmin wydaje też codzienną ulotkę, w której zapisane jest wszystko co było powiedziane w czasie obrad. Ulotka ta jest zwana Hansard i jest wydawana zawsze dwa później, niż miały miejsce wypowiedzi.

QUESTIONS:

  1. How many MPs are there?
  2. What is their salary?
  3. What are the gentleman’s hours?
  4.  What is Hansard?
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: